Шостий Глобальний тиждень безпеки дорожнього руху.

 

   З 17 до 23 травня 2021 року за ініціативою ООН по всьому світу відбудеться шостий Глобальний тиждень безпеки дорожнього руху. Цього року його присвячено темі перевищення швидкості (Managing Speeding) – одній із провідних причин дорожньо-транспортного травматизму.

 

   Основна мета тижня #Love30 – запровадження обмеження швидкості до 30 км/год, щоб це було нормою для міст, селищ та сіл у всьому світі. Безпека міських вулиць – це і про безпечну швидкість, і про безпечну інфраструктуру, і про альтернативні види транспорту, і про безпечну поведінку учасників дорожнього руху тощо.

Твій друг – безпечний рух

 

           Життя – це найдорожчий скарб. Та в дитинстві ми не розуміємо, що ним треба дорожити і здоров'я берегти. В цей час майбутнє уявляється безхмарним, а життя – безкінечним. Та насправді це не так, мить - і яскраві фарби радості змінюються на сумні відтінки біди. А щоб цього не сталося, потрібні знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації, і, головне, чітко їх дотримуватись.

Велетень духу і лицар свободи

14 травня

150 років від дня народження українського письменника, громадянського діяча

оптиміст... коли я найшов у ваших душах такі слова, що можуть гриміти, як грім, і світити як зорі - то це оптимізм" (В. Стефаник)



35 років Чорнобильської катастрофи



9 лютого 2021  учні Добропільського НВК "Гімназія - ЗОШ І-ІІІ  ступенів №1" прийняли участь у Всеукраїнській мережевій бібліотечній акції "Вірші Лесі Українки - джерело невичерпної мудрості та  незламної сили духу".

 


Всесвітній день читання вголос!

12 років тому по всьому світу стартувала традиція щорічно у першій декаді лютого проводити Всесвітній день читання книги вголос. Це день, присвячений силі грамотності та тієї радості, яка виникає, коли ми розповідаємо вголос історії в сім'ї, класі і суспільстві. Всесвітній день читання вголос проводиться щорічно у першій декаді лютого.

Читання вголос надзвичайно корисне: стимулює розвиток мозку, поповнює словниковий запас, розвиває увагу та уяву, залучає візуальне та слухове сприйняття, а також моторну активність (рухи губами). Під час читання вголос проявляється схильність людини краще запам’ятовувати інформацію.

   Читаючи  більше книжок , діти  отримують шанс відкрити для себе нові ідеї та цілі світи, про які вони не здогадувалися.

 

3 лютого читачі бібліотеки Добропільського НВК №1 долучились до Всесвітнього дня читання вголос «Читаємо разом! Читаємо вголос!»


Герої Крут - борці за українську державність

...юнаки у пам'ять ідуть...

Ідуть сміливо в сніжній круговерті

За свою волю, землю, майбуття,

Ідуть в обійми жадібної смерті,

Несуть в долонях вогники життя.

27 січня 2021 року в бібліотеці гімназії відбулася година пам'яті "Крути - наша слава, наша історія". Битва під Крутами - одна з визначних  сторінок України, яку ми маємо пам'ятати. Подвиг студентів-крутян став символом мужності та беззастережної любові до власної Батьківщини.

 


27 січня - Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

27 січня у різних країнах світу вшановують пам'ять жертв Голокосту. Українці згадують загиблих в Бабиному Яру. Це страшне і нелюдське явище, яке відбувалось в період 1933 - 1945-х років, що призвело до умисного винищення однієї тритини євреїв, а також незліченої кількості представників інших нацменшин, породжене ненавістю і фанатизмом і принизливими забобонами, які панували тоді в фашистській  Німеччині - НЕ ПОВИННО ПОВТОРИТИСЯ.


22 січня – День Соборності України

День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

До вашої уваги пропоную гру "День Соборності України"


Водохреща, Хрещення чи Йордан – народно-релігійне свято, котре православні та греко-католики святкують 19 січня. Воно є останнім святом з різдвяно-новорічного циклу та завершує Святки – 12 днів Коляди між Різдвом та Водохрещем. Вода на Хрещення вважається цілющою, вона символізує початок життя та очищення. Віруючі зберігають вдома саме йорданську воду, адже вірять, що вона є цілющою впродовж усього року.

 


13 січня  140 років 
від дня народження 
Антона Львовича Лотоцького
(1881-1949)

 Джек Лондон - людина - легенда

 

Джек Лондон - популярний автор пригодницьких оповідань і романів. 12 січня виповнюється 145 років від дня народження письменника. За неповних 20 років літературної діяльності він створив 20 романов, 3 п'єси і понад 200 оповідань. Тематика творів письменника не менш різноманітна, ніж його життя. Він досконало володів літературною формою і був однаково сильний у всіх прозових жанрах. Простота і ємність викладу, динамічність дії, природність діалогу завжди були сильними сторонами його обдарування. В літературі автор залишився перш за все неперевершеним королем розповіді, які мають захоплюючий сюжет та легко читаютьсяОзнайомитись з творами ювіляра запрошуємо до онлайн-огляду.



 10 грудня в світі відзначається Міжнародний день прав людини, що був заснований на засіданні Генеральної Асамблеї ООН у 1950 році.

Крім того, в Україні щороку проводиться Всеукраїнський тиждень права, на честь проголошення у 1948 році Генеральною Асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини, який має на меті запровадження високих правових стандартів, підвищення рівня правової освіти та правової культури громадян на шляху створення сильної демократичної та правової держави.

У бібліотеці НВК №1 до Міжнародного дня прав людини було організовано ряд заходів:

  • книжкова виставка "Людина у світі законів";
  • правова година "Вчимося жити в правовій державі" (4-А кл.);
  • юридичний компас ""Я маю право" (7-А кл.);
  • правовий діалог "Молодь і закон" (11-А кл.).
  • Подібні заходи підвищують зацікавленість учнів у вивченні правознавства, розширюють правові знання учнів, формують уміння співвідносити норми моралі та права, застосовувати правові знання в повсякденному житті.

  

Багата українська земля на славних жінок. Невмирущу та божественну енергію несуть справжні Берегині. Серед них ім’я народної художниці Катерини Білокур. Чарівна природа рідного села Богданівки, що на Київщині, розмай дерев, квітів, зеленого руна трав стали для Катерини Білокур академією мистецтв. Ім’я Катерини Білокур, самобутньої художниці з народу, яка демонструвала в своїх картинах нев’янучу красу і багатство української природи, щедру родючість її землі – назавжди увійшло в історію українського народного мистецтва.
Чарівницею з Богданівки назвав Олесь Гончар художницю Катерину Білокур. Чарівниця... під дотиком її пензля найбуденніші, здавалось би, речі постають як вінець творіння працелюбної людини; кожне стебельце, кожна гілочка, кожна квітка співають хвалу щедрій родючій землі українській, хвалу Життю.

   Учні 4, 5, 7 класів НВК №1 завітали до мистецької вітальні, присвяченій творчості Катерини Білокур, ознайомились з її життям, картинами, а також спробували малювати  квіти майстрині.

 


ЗНАЙОМИЙ З ДИТИНСТВА

30 листопада  - 185 років від дня народження Марка Твена, американського письменника, журналіста, громадського діяча. Його творчість охоплює безліч жанрів - гумор, сатира, філософська фантастика, публіцистика. Навряд чи в Європі знайдеться багато людей, які ніколи не чули про цього чудового письменника. До речі, на його прикладі можна перевірити справедливість мудрості "Талановита людина талановита у всьому". Марк Твен дійсно був геніальним письменником, але він був також популяризатором ідей науки і техніки. Ще за життя Твен став для всього світу найвідомішим з американців, багато відомішим американського президента. Туристи приїздили в Америку дивитися Ніагарський водоспад і письменника Марка Твена... Одна з газет назвала його "другою пам'яткою Америки". Після цього Твен став так підписувати свої листи. Листи йшли до нього з усіх куточків землі. Майже завжди на них була одна і та ж адреса: "Америка, Марку Твену". І вони легко знаходили свого адресата. Знаходять свого читача и книжки знаменитого письменника.. Багато хто вважає "Пригоди Гекльберрі Фінна" кращим літературним твором, коли-небудь створеним в США. Також дуже популярні "Пригоди Тома Сойєра", "Янки з Коннектікуту при дворі короля Артура" і збірка реальних історій "Життя на Міссісіпі. ". Марк Твен був знаменитий не тільки своїми творами, але також і висловами, які запам'ятали або записали його сучасники, передаючи з покоління в покоління.

 

Бібліотека НВК №1 підготувала для своїх читачів   бібліотрансформер «Марк Твен – письменник-гуманіст, неперевершений майстер сміху»

Дивосвіт рідної мови

 

Чудова наша мова – міцне моє коріння,

А як же я без нього могла б на світі жить?!

Тоді б мене чекало духовне зубожіння,

Бо мову і Вітчизну не можна розділить

 

День української писемності та мови – свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем – це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця. Це свято спрямоване на підтримку рідної мови, її вивчення та розвиток, пропаганду і популяризацію та, водночас, демонстрацію її краси, багатства, літературної довершеності. Адже кожен народ відбувся лише тоді, коли усвідомив себе у слові.

         До відзначення Дня української писемності та мови долучилися і педагоги та учні НВК «Гімназія – ЗОШ І-ІІІ ст. №1».   Учні 4 класу на родинному святі   «Дивосвіт рідної мови» декламували вірші українських поетів, ознайомились зі збіркою  випускниці НВК №1 Аделіни СєровоЇ «Я – Українка». Бібліотекар провела презентацію книжки Дмитра Білоуса «Диво калинове. Чари барвінкові», провідна тема якої рідна мова та слово. А також, учні прийняли участь у мовознавчому квесті «Пригоди в країні чарівних слів», де  проявили себе справжніми знавцями української мови.

 

В заключенні діти прикрасили мовний віночок кольоровими стрічками, на яких написали компліменти українській мові.

На початку жовтня в НВК №1 традиційно розпочався Місячник шкільних бібліотек. Головна мета цьогорічного Місячника - привернення уваги до екологічних проблем і активізація роботи бібліотеки з екологічної просвіти підростаючого покоління.

1 жовтня для учнів 1 - 4 класів організовано виставку-панораму "Віконце в природу", діти ознайомилися з заповідними місцями України.

5 жовтня проведено смайл-опитування  серед учнів 1 - 11 класів "Довкілля і я"

6 жовтня  для учнів 1 - 11 класів оформлено виставку -заклик  "Землянам - чисту планету" та проведено екологічну гру "Ми - друзі природи" для учнів 3-А класу. Діти обговорювали правила поводження в природі, розглядали  різні ситуації, які трапляються,  грали в екологічну гру "Земна куля".

 



Королева детективу

15 вересня - 130 років від дня народження 

Агати Крісті

(1890 - 1976), англійської письменниці


8 вересня  - День визволення Донбасу від фашистських загарбників



https://drive.google.com/open?id=1Du-BR_jJTjfmlA7n8EP9dBx71gqkQxZd

Засідання Школи молодого бібліотекаря

20 лютого на засіданні Школи молодого бібліотекаря відбулася консультація "Впровадження УДК", яку провела бібліотекар НВК №1, Ляшенко Л.П.  Шкільні бібліотекарі ознайомилися  з методикою застосування УДК, з особливостями індексування бібліотечних фондів шкільних бібліотек; виявили рівень обізнанності з цієї теми. Проведено практичну роботу: визначення індексу певних понять та представленних видань. Обговорено труднощї, які виникли під  час практичної роботи. 


Легендарна українська народна співачка і поетеса

25 січня - 395 років від дня народження

28 січня відбулася арт-година "Маруся Чурай: українська піснетворка". Хто така Маруся Чурай: дівчина з легенди чи реально існуюча постать?

Учні 6-Б класу ознайомилися з образом Марусі Чурай, її пісенною творчістю, а також з творами українських письменників, де прототипом головних героїнь є доля Марусі Чурай.


Дублер-шоу "Бібліотекар на годину"

16 грудня  юні читачі 2-Б класу відчули себе справжніми бібліотекарями, вони ознайомились із різними аспектами бібліотечної роботи, самостійно записували книжки в читацькі формуляри, допогали іншим читачам обрати необхідну книгу.

 

Самий, самий ерудований!!!

11 грудня відбулась наступна гра ерудитів м. Добропілля. Інтелектуали змагались в питаннях з теми "Правове колесо". Відповідали на питання правового бумерангу, пояснювали різні правові ситуації, аналізували дії в казках з точки зору  права. Наша команда набрала 360 балів, посівши лруге місце.

Хто найкмітливіший?

У листопаді 2019 року клуб юних ерудитів міста Добропілля запросив на нові ігри своїх прихільниуів. 21 листопада в ЦДЮТ м. Добропілля відбулась міська інтелектуальна гра для  школярів середньої вікової категорії "Ерудит - квартет" в рамках міського проекту "Інтелектуальний простір".  Перший раунл - "Юні науковці". Інтелектуали змагались за такими напрямками:  хімічні експерименти, літературний бум, математичними сходами, лінгвістичний коловорот. За гру набрали 370 балів.

29 січня до Дня пам'яті героїв Крут відбулася інформаційна година для учнів 5-Б класу "Крути - наша слава, наша історія".


28 січня в бібліотеці  відбулася  містецька арт-година, присвячена 110-річчю  від дня народження Марії Оксентіївні Приймаченко (1909 - 1997), української майстрині народного декоративного розпису. Учні 5-Б класу ознайомилися з біографією та творчостю  народної майстрині, з її дивотваринами. Також діти створювали своїх диво-тварин за розмальовками до картин Марії Приймаченко.


Універсальна десяткова класифікація: вивчаємо та впроваджуємо

Відбувся семінар-практикум для шкільних бібліотекарів м. Добропілля

«Упровадження в Універсальної десяткової класифікації практику роботи  бібліотек ЗЗСО».

 

       Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 22.03.2017 р. №177 «Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації» у бібліотеках України впроваджується нова міжнародна класифікація (УДК), яку використовують 130 країн.

   Зважаючи на велику кількість виникаючих запитань про пересистематизацію фондів і каталогів, для напрацювання узгодженої політики щодо впровадження УДК в освітянських бібліотеках міста, а також враховуючи те, що найкращим засобом поширення актуальної та необхідної інформації для бібліотекарів є заняття з підвищення кваліфікації,  22 листопада 2018 р. на базі шкільної бібліотеки Добропільського НВК «Гімназія – ЗОШ І-ІІІ ст. №1» відбувся семінар-практикум для шкільних бібліотекарів м. Добропілля за темою «Упровадження в Універсальної десяткової класифікації практику роботи  бібліотек ЗЗСО».

  Учасників семінару привітала методист Добропільського методичного кабінету Василенко Т.А., ознайомила з метою заходу, планом роботи та наголосила на важливості проведення семінару-практикуму з цієї теми.     Універсальна десяткова класифікація є міжнародною системою класифікації документів, що об'єднує всі галузі знань у єдиній універсальній структурі із загальною десятковою нотацією. Таблиці УДК призначені для систематизації документів, пошуку інформації та організації фондів документів з усіх галузей знань у бібліотеках. Систематизація документів відповідно до  УДК стосується і шкільних бібліотек.

   Заступник директора НВК №1 з НВР Сюрко І.В. представила шкільну бібліотеку як інформаційний центр у системі роботи закладу освіти.

   Про поетапне впровадження, структуру та властивості Універсальної десяткової класифікації розповіла бібліотекар НВК №1 Ляшенко Л.П. Вона ознайомила колег із основною та допоміжними таблицями УДК, акцентувала увагу на виданні українською мовою, методиці складання індексів, посиланнях на онлайн джерела тощо.   Ознайомила присутніх з покроковим алгоритмом впровадження УДК у роботу шкільної бібліотеки Добропільського НВК №1 та укладеною "Орієнтовною робочою таблицею  УДК для шкільних бібліотек", детально зупинившись по кожному класу.

    Професія бібліотекаря – професія творча. Чим вищою є креативність бібліотекаря, тим більше шансів для розвитку творчого потенціалу в учнів.

 Практичний психолог НВК №1 Скриниченко О.М. провела міні-тренінг «Безконфліктний релакс», мета якого - розвивати уміння короткої само презентації; формувати уміння працювати в колективі; сприяти формуванню позитивної самооцінки.

   У практичній частині майстер-класу учасникам було запропоновано визначити індекси для нових видань та обговорити труднощі, які виникли.

У заключній частині  відбулося жваве обговорення питань застосування УДК для систематизації документів та організації фондів освітянських бібліотек, методики переведення існуючих фондів з системи ББК на УДК.

    Методичні рекомендації з упровадження УДК були одноголосно схвалені для використання у роботі освітянських бібліотек міста.

 

Учасники семінару залишилися задоволеними отриманою інформацією та спілкуванням.


Інформація про проведення Місячника шкільних бібліотек 2018

"Шкільна бібліотека - центр творчого розвитку дитини"

(до 100-річчя від дня нпродження В.О. Сухомлинського)

Місячник шкільних бібліотек розпочато.

Місячник шкільних бібліотек 2018 року відбудеться під гаслом "Шкільна бібліотека - центр творчого розвитку дитини"

«Віват, Бібліотеко!»

Бібліотека – море книг,

Бібліотека – храм науки…

Переступайте наш поріг,

 

Беріть скарби нетлінні в руки!

30 вересня Україна святкує Всеукраїнський День бібліотек. Указом Президента України від 14.05.1998 р. «Про встановлення Всеукраїнського дня бібліотек» 30 вересня проголошено Всеукраїнським Днем бібліотек в зв’язку  з великим внеском бібліотек у розвиток вітчизняної освіти, науки і культури та необхідністю подальшого підвищення їх ролі у житті суспільства. Сама назва – Всеукраїнський свідчить, що це свято не тільки професійне, а загальнонародне, адже кожна людина хоча б раз у житті була у бібліотеці, а для багатьох вона стала джерелом пізнання, бо без книги нема знань, поступу вперед.

До цього дійства долучився і  колектив НВК №1.  Для учнів  4 та 5 класів проведено бібліотечний марафон «Віват, Бібліотеко!». Діти ознайомилися з історією виникнення та модернізації бібліотек, переконалися в їх величезній ролі у прогресивному розвитку людства, проявили свої здібності, знання, логіку, відповідаючи  на питання марафону.

 

Протягом 24 – 27 вересня в бібліотеці діяв відеосалон  «Бібліотека – аптека для душі», діти передивилися мультфільми, головними героями яких були книги та бібліотека. Також учні НВК №1 мали змогу здійснити віртуальні подорожі найкрасивішими, найвідомішими, найкрупнішими  бібліотеками світу та бібліотеками України. Для дітей проведено огляд – бібліофреш «Нові книги – нові зустрічі», після якого було видано ці книги для читання.

 

 


 

Лабораторія творчого бібліотекаря «Підтримка іміджу дитячого читання»

                  23.08.2018

  

Важливість формування культури читання, необхідність використання інноваційних технологій для підтримки іміджу читання учнів закладів освіти обговорювали на лабораторії творчого бібліотекаря 35 методистів із бібліотечних фондів і шкільних бібліотекарів Донецької області.

  Роботу лабораторії розпочала завідувач відділу Ольга Олександрівна Скібіна, наголошуючи на тому, що реалізація напряму передбачає підвищення соціальної ролі читання як процесу культурного, професійного й інтелектуального збагачення людини, формування інформаційної та технологічної грамотності.

  Метод проектів у формуванні компетентного читача «Аптека для душі» представила Наталія Анатоліївна Бережко, завідувач бібліотеки ЗОШ І-ІІІ ст. №3 Покровської міської ради. Краматорські бібліотекарі Валентина Володимирівна Древелькова, Тамара Богданівна Горгуль і Уляна Олександрівна Шакалова спільно склали «Пазли» для формування привабливого іміджу дитячого читання. Інтерактивні методи залучення дітей до читання презентувала Людмила Юріївна М`ясоєдова, завідувач бібліотеки Лиманської ЗОШ І – ІІІ ст. № 3. Бібліотекар Курахівської ЗОШ І-Ш ст. №1 Мар’їнської районної ради Тетяна Володимирівна Мунтян ознайомила присутніх із сучасними можливостями та технологіями просування дитячого читання.

   Метод казкотерапії за спадщиною В.О. Сухомлинського та методику Л.Б. Фесюкової використовує в роботі Ірина Олександрівна Папето, бібліотекар ЗЗСО І-ІІІ ст. № 2 відділу освіти Добропільської міської ради. ЇЇ емоційний виступ і запропоновані інтерактивні вправи викликали у присутніх теплі емоції та жваве обговорення.

Людмила Іванівна Тулейбич, Олена Анатоліївна Плужник і Наталія Миколаївна Худобіна, «команда» бібліотекарів Бахмутської районної ради, занурили присутніх в особливості та тонкощі організації бібліотечних виставок, бібліотечних уроків і різноманітних конкурсів.

  

 

 




Поетичне гроно Добропільщини

(до 65-річчя м. Добропілля) 


Цей день у серці назавжди

7 травня 2018 року з учнями 8 класу   пройшла виховна година до Дня Памяти та примирення, Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні «Цей день у серці назавжди». Щороку в травні ми відзначаємо День перемоги. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1941-1945 рр. Не щезне в пам'яті людській, не йде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу - його битва, його перемога над фашистами. Пам'ять людська незбагнена: вона кличе, вона хвилює, вона тривожить наші серця. Є таке поняття «пам'ять поколінь». Воно стосується тих подій і понять, які живуть у віках і цілі покоління людей пам’ятають про них і розповідають своїм дітям і онукам. Минають роки, відлітають у вічність, але є дати не підвладні рокам – це 9 травня  День Перемоги. Ніколи не щезне в пам'яті людській, не піде в забуття великий подвиг і велика трагедія людства  - битва і  перемога над фашизмом. Діти підготовили  матеріал про Добропілля у роки війни, добірку пісень воєнних років, читали вірші. 




9 листопада День української писемності та мови

Одна вона у нас така - уся співуча і дзвінка.

Уся плакуча і гримуча, 

хоч і без лаврового вінка. (Т.Г. Шевченко)

Мова - це стежина, яка поєднує минуле із сучасним, відкриває шлях в майбутнє. Людина, яка досконало володіє рідною мово, має під ногами твердий грунт, вона впевнена в собі, несе високу культуру і має надійне майбутнє. І тому сьогодні учні 5-го класу змагалися в інтелектуальному турнірі "Мова - життя основа", а учні 6-х класів у мовному конкурсі "Бринить - співає наша мова". Діти проявили свої знання, кмітливість, творчість, дотепність; перетворювали прислів'я у загадки, скоромовили скоромовки, показували та відгадували фразеологізми, в'язали ланцюжок ввічливих слів та поваги, подяки, прикраша

ли мовний віночок кольоровими стрічками з написаними на них комплиментами рідній мові.

2 грудня в НВК "Гімназія-ЗОШ І-ІІІ ст.№1" було проведено інтелектуальний конкурс "Поєдинок ерудитів"

 Мета:  розвиток інтелектуальних здібностей учнів 7-8 класів; створення умов для позитивної самореалізації підлітків; розвиток пізнавальної активності та самостійності; формування в учнів атмосфери творчого пошуку. 

Захід позитивно вплинув на розширення світогляду учнів, розвиток пізнавального інтересу, інтересу до читання.  Оптимально обрано форму проведення заходу – інтелектуальний конкурс з елементами  театралізації, виконання пісень, танцю  - все це дало  змогу залучити велику кількість  дітей до участі у заході.   Але ж основне – це поєдинок ерудитів. Питання турів різнопланові: загальні (на загальну ерудицію), з історії, біології , літератури ( два тури «Найуважніший читач» та «Впізнай мене»), на знання  прислів’їв. Учні проявили ерудицію, начитаність, активність. Дружно працювали в командах.



Comments: 0

Універсальна десяткова класифікація: вивчаємо та впроваджуємо

Відбувся семінар-практикум для шкільних бібліотекарів м. Добропілля з теми

«Упровадження в Універсальної десяткової класифікації практику роботи  бібліотек ЗЗСО».

 

       Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 22.03.2017 р. №177 «Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації» у бібліотеках України впроваджується нова міжнародна класифікація (УДК), яку використовують 130 країн.

   Зважаючи на велику кількість виникаючих запитань про пересистематизацію фондів і каталогів, для напрацювання узгодженої політики щодо впровадження УДК в освітянських бібліотеках міста, а також враховуючи те, що найкращим засобом поширення актуальної та необхідної інформації для бібліотекарів є заняття з підвищення кваліфікації,  22 листопада 2018 р. на базі шкільної бібліотеки Добропільського НВК «Гімназія – ЗОШ І-ІІІ ст. №1» відбувся семінар-практикум для шкільних бібліотекарів м. Добропілля за темою «Упровадження в Універсальної десяткової класифікації практику роботи  бібліотек ЗЗСО».

  Учасників семінару привітала методист Добропільського методичного кабінету Василенко Т.А., ознайомила з метою заходу, планом роботи та наголосила на важливості проведення семінару-практикуму з цієї теми.     Універсальна десяткова класифікація є міжнародною системою класифікації документів, що об'єднує всі галузі знань у єдиній універсальній структурі із загальною десятковою нотацією. Таблиці УДК призначені для систематизації документів, пошуку інформації та організації фондів документів з усіх галузей знань у бібліотеках. Систематизація документів відповідно до  УДК стосується і шкільних бібліотек.

   Заступник директора НВК №1 з НВР Сюрко І.В. представила шкільну бібліотеку як інформаційний центр у системі роботи закладу освіти.

   Про поетапне впровадження, структуру та властивості Універсальної десяткової класифікації розповіла бібліотекар НВК №1 Ляшенко Л.П. Вона ознайомила колег із основною та допоміжними таблицями УДК, акцентувала увагу на виданні українською мовою, методиці складання індексів, посиланнях на онлайн джерела тощо.   Ознайомила присутніх з покроковим алгоритмом впровадження УДК у роботу шкільної бібліотеки Добропільського НВК №1 та укладеною "Орієнтовною робочою таблицею  УДК для шкільних бібліотек", детально зупинившись по кожному класу.

    Професія бібліотекаря – професія творча. Чим вищою є креативність бібліотекаря, тим більше шансів для розвитку творчого потенціалу в учнів.

 Практичний психолог НВК №1 Скриниченко О.М. провела міні-тренінг «Безконфліктний релакс», мета якого - розвивати уміння короткої само презентації; формувати уміння працювати в колективі; сприяти формуванню позитивної самооцінки.

   У практичній частині майстер-класу учасникам було запропоновано визначити індекси для нових видань та обговорити труднощі, які виникли.

У заключній частині  відбулося жваве обговорення питань застосування УДК для систематизації документів та організації фондів освітянських бібліотек, методики переведення існуючих фондів з системи ББК на УДК.

    Методичні рекомендації з упровадження УДК були одноголосно схвалені для використання у роботі освітянських бібліотек міста.

Учасники семінару залишилися задоволеними отриманою інформацією та спілкуванням.