24.10.2023

Читаємо разом про Україну

В рамках Місячника шкільних бібліотек учні 3-А класу Добропільського НВК №1 приняли участь у годині спілкування "Читаємо разом про Україну". Діти познайомились з творчістю українського письменника Володимира Рутківського на онлайн зустрічі. Було також представлено книги про Україну, які є в шкільній бібліотеці. Після зустрічі учні виявили бажання зробити малюнки на тему "В моєму серці живе Україна"

23.10.2023

У світі казки чарівної

Місячник шкільних бібліотек триває. І сьогодні пропоную учням початкових класів онлайн вікторину "Вгадай українську казку по емодзі за 10 секунд".

Казка – це подорож в країну чудес.  Казка – це мудрість народу.  Казка – це мої мрії.  Казка – це наука про добро, яке знищує зло.  Казка – це краса.  Казка – це наше дитинство. Казка – це давній і мудрий порадник. Чому так говорять?

Існує книг багато на землі. Вони цікаві, мудрі, гарні. Та кожен з нас, дорослий чи малий, Всяк казочку читати полюбляє. Казка – це світ чарівний та незвичний, Казка – це диво, сповнене краси. Поринуть в казку, це ж бо так цікаво, Це справді свято, радість для душі. У казці звірі мову мають, Дерева розмовляють, мов живі. Добро і правда завжди зло долають, Тому і люблять казку діти всі. Мудра казко, казко-чарівнице, Ти даруєш ласку, вчиш ростить пшеницю. Поведи нас за собою В світ прекрасний і чудовий. Казочко, казочко, ти приходь до нас, Завітай любесенько у наш 1 клас. В країну казок підемо я і ти, У казці всім цікаво побувати.  Там вірних друзів можемо знайти, І з ними хочемо потанцювати. Сьогодні ми казку сюди запросили, Щоб бачити казочку, слухать гуртом, А казка в завії десь там заблудила

 

 

17.10.2023

Мова - духовний скарб нації

  Наша українська мова — це золота скарбниця душі народної, з якої ми виростаємо, якою живемо й завдяки якій маємо величне право й високу гордість іменуватися народом України.

 

Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!

Пропоную вам квіз з української мови "Як добре ви знаєте українську мову?"

16.10.2023

 

Мов джерельна вода - рідна мова моя

 

Рідна мова... Вона така неповторна, мелодійна і співуча, бо ввібрала в себе гомін дібров і луків, полів і лісів, духмяний, п'янкий запах рідної землі. У народу немає більшого скарбу, ніж його мова. Бо саме мова — це характер народу, його пам'ять, історія і духовна могутність. У ній відбиваються звичаї, традиції, побут народу, його розум і досвід, краса і сила душі, вона його, народу, цвіт і зав'язь. Ще в дитинстві рідна мова допомагає нам пізнавати світ, відкривати для себе великий і чарів-ний світ життя. Без мови не може існувати і розвиватися суспільство, бо вона допомагає людям обмінюватися думками, висловлювати свої почуття, досягати взаєморозуміння, створювати духовні цінності.

В рамках Місячника шкільних бібліотек пропоную цікаві факти про українську мову

09.10 - 15.10.2023

Сделано на Padlet

6.10.2023

"СЕРЕД ПОВЕНІ КНИГ: Сучасні українські письменники - українським дітям"

Сучасна українська література - це нові світи, прогресивні думки, емоції та почуття і, найважливіше - це насолода. Так, читати українське приємно, захопливо та цікаво. Саме з такою ідеєю була створена віртуальна виставка "Серед повені книг: Сучасні українські письменники - українським дітям"

6.10.2023

Ми - українці - пишаємося красою української природи, древніми традиціями і мудрістю предків, найбагатшою культурною спадщиною, славними сторінками тисячолітньої історії. Проте, звідки Україна отримувала сили для відродженння, яким чином після гонінь та заборон збереглися наші традиції? Про це розповість книжкова виставка - інсталяція "НЕЗЛАМНА МОЯ УКРАЇНА!"

6.10.2023

Онлайн вікторина "З Україною в серці"

Україна подарувала світові величезну кількість талановитих людей. Серед них - видатні вчені, винахідники, Нобелівські лауреати, герої війни, громадські діячі, письменники, музиканти, співаки, обдаровані лікарі та спортсмени. Відомі українці прославили нашу країну та її народ в різних куточках світу. Вони - наша гордість і приклад для наслідування!

До вашої уваги вікторина «З Україною в серці». Перевірте себе як добре ви знаєте українську культуру та літературу.

4.10.2023

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек
Онлай квест-гра "СКАРБИ УКРАЇНИ"
   Україна - це країна з богатою та різноманітною культурою. Батьківщина всесвітньо відомих митців та літераторів. Це земля зі своєю славетною історією. Тому ми пишаємося, що ми українці.
    В нашого народу дуже багато скарбів. Тож пропонуємо вам ближче познайомитися з ними в онлайн квесті "Скарби України".

2.10.2023

Цікаві факти про Україну "В моєму серці живе Україна". Слайд-шоу

    Неповторна краса української землі століттями надихала на творчість, а славна історія завжди буде приводом для гордості. Унікальні звичаї, неповторна культура, працьовиті і творчі люди віками вигідно виділяли Україну поміж інших Європейських країн.

 

    Головною особливістю України є родючі землі, а саме чорнозем, що дозволяє країні активно займатися сільським господарством, щоб забезпечити себе і сусідів. Україна багата на природні ресурси. Тут є все, і море, і гори, поля і ліси, річки та озера, заповідні території, де мешкають рідкісні тварини і ростуть зникаючі види рослин. Доступний відпочинок на будь-який смак. Далі пропонуємо прочитати більше цікавих і дивовижних фактів про Україну.

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек – 2023

З 01 по 31 жовтня 2023 року в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек проводиться Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Вірю в майбутнє твоє, Україно!».

 

Мета заходу – втілення основних положень «Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України», привернення уваги до питання патріотичного виховання у нашій державі, розкриття виховної функції шкільної бібліотеки, об’єднання зусиль педагогічного колективу і бібліотеки щодо розвитку патріотизму зростаючої особистості.

 

План проведення

Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек

«Вірю в майбутнє твоє, Україно!»

 

№п/п

Заходи

Дата проведення

Відповідальний

1

Відкриття місячника шкільних бібліотек «Вірю в майбутнє твоє, Україно!». Слайд-шоу «В моєму серці живе Україна» 1- 11 кл.

02.10.2023

Бібліотекар

2

Книжна виставка «Моя незламна Україна» 1-11 кл.

Протягом місяця

Бібліотекар

3

Онлайн квест-гра «Скарби України» 5-11 кл.

04.10.2023

Бібліотекар

4

Віртуальна виставка «Душу – Богові, життя – Україні, честь для себе» 1-11 кл.

Протягом місяця

Бібліотекар

5

Онлайн-гравікторина «З Україною в серці» 5-9 кл.

06.10.2023

Бібліотекар

6

Смайл-опитування «Як ви розумієте патріотичне виховання» 9-11 кл.

09.10-12.10.2023

Бібліотеар,

класні керівники

7

Онлайн-вікторина «Цікаві факти про Україну» 2-11 кл.

11.10.2023

Бібліотекар

8

Конкурс малюнків «Це моя Батьківщина. Це моя Україна» 1-4 кл.

Протягом місяця

Бібліотекар,

класні керівники

9

Квіз з української мови «Як добре ви знаєте українську мову» 5-11 кл.

16.10.2023

Бібліотекар

10

Мовна онлайн-вікторина «Країна мовних цікавинок» 2-7 кл.

18.10.2023

Бібліотекар

11

Онлайн-вікторина «Вгадай українську казку по емодзи за 10 сек.» 1-4 кл.

20.10.2023

Бібліотекар

12

Віртульна виставка сучасної української літератури «Серед повені книг»

Протягом місяця

Бібліотекар

13

Година спілкування «Читаємо про Україну разом» 1-4 кл.

24.10.2023

Бібліотекар,

Класний керівник

14

Акція «Подаруй бібліотеці українську книгу»

Протягом місяця

Бібліотекар, класні керівники

15

Розміщення на сайті бібліотеки матеріалів з теми Місячника

 

Бібліотекар

 

 

 

Місячник шкільних бібліотек 2022

1 - 31 жовтня 2022 року в Україні проводиться місячник шкільних бібліотек. У цьому році він пройде в онлайн-форматі.


Цікаві факти про українську мову 

(інфографіка)


Зірка Мензатюк "Таємниця козацької шаблі"

 

Усе почалося з того, що в сімейства Руснаків з'явилася Машка — пошарпаний, але все ж нічогенький автомобільчик. А далі... привид повідомив, що старовинна реліквія у небезпеці, — і почалися шалені перегони, небезпечна, сповнена містики і захвату мандрівка замками України у пошуках козацької шаблі..


День українського козацтва

14 жовтня - День українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці. До цього свята пропоную віртуальну виставку "Лицарі козацької звитяги"


Філворд в анаграмах "Козацькому роду нема переводу"

Буктрейлер - Байкі Харківські - Г.С. Сковорода


Рідний край! Для нас, ти найкраще місце на землі. Недаремно в народі мовиться: «Там земля мила, де мати народила». Не можна ніколи забувати найріднішого, найтеплішого батьківського дому, рідного поля, парку, міста. Тут найкраще душі і серцю.

    До вашої уваги краєзнавча подорож "Історія роду - історія нашого народу"

https://sway.office.com/IpvNvRjuc1HpeTmB?ref=Link


Вивчай і знай

 

свій рідний край


Народні ремесла є невід’ємною частиною культури та побуту традиційного українського суспільства. З одного боку вони пов’язані із господарством та освоєнням природних ресурсів, а з іншого – є частиною духовної культури народу, оскільки відображають творчість та знання народу. Ремесло, тобто дрібне виробництво ручним способом, слугувало для задоволення особистих побутових потреб, на замовлення чи продаж. Географічне розташування України, її природні багатства сприяли розвитку великої кількості ремесел та художніх промислів.

   13 жовтня 2021 року відкрилась виставка-вернісаж робіт декоративно-прикладного мистецтва майстринь Добропільщини.


Степи Донеччини, Добропільські степи... Вічні і легендарні. Сиві свідки тисячоліть.  Які тільки вітри історії не проносились над її просторами...

   Познайомитись з історією Донеччини, Добропільщини можна прочитав літературу з книжкової виставки "Мій край, моя історія жива"


ВІДКРИЙ ДЛЯ СЕБЕ РІДНИЙ КРАЙ.

 

МОЯ ДОНЕЧЧИНА

Донеччино! Ти у моєму серці:

І пахощів ковилових степів,

Й високі сіро-сині терикони,

І у діброві соловейка спів.

В моєму серці помістилось море,

Лани пшениці,багатства землі,

  Нічні троянди,стрункі осокори

Й безмовні свідки –баби кам яні .

В моєму серці рідний край квітує…

  (Є.Моцецка)

     Батьківщина, Вітчизна. ... В значенні цих слів є близькі для кожної людини образи: мати і батько, батьки, ті, хто дають життя. Виховання почуття патріотизму у школярів - процес складний і тривалий. Любов до близьких людей, до школи, до рідного міста і рідної країни відіграють величезну роль в становленні особистості дитини.

  Любов до Батьківщини, до рідного краю – це найсвітліші і найвищі почуття. Коли така любов є в серці, тоді людина добра, щира, відважна. Ви, діти, маєте у своєму серці це високе почуття любові, а тому зможете зробити все для того, щоб наш край ставав квітучим, сильним і багатим. А для цього потрібно здобувати знання, багато знати, вміти, бо ж вам будувати майбутнє нашого краю. Тож старайтесь вчитися так, щоб вами пишалася Донеччина.

Шановні учні!

Запрошую Вас прийняти участь у веб-квесті  «Відкрий для себе рідний край. Моя Донеччина!»

Термін проведення

 4 жовтня  2021 року – 25 жовтня 2021 року

Сподіваємось, що участь у нашому квесті і виконання завдань не буде для вас складним і надасть максимум задоволення. Пропонуємо подорож рідним краєм – Донеччиною.

    На вас чекають цікаві завдання та нові можливості інтернет-технологій, з якими ви познайомитеся під час подорожі.

 



 

“ ... Донбасе! Де ж знайти пензля,
Щоб намалювати твоє величезне життя, -
Рідна ти моя країно.”

Л. Скрипник

На початку жовтня в НВК №1 традиційно розпочався Місячник шкільних бібліотек - 2021. Головна мета цьогорічного Місячника - сприяння поглибленню пізнавального інтересу учнів до рідного  краю як складової України, виховання у них поваги і шанобливого ставлення до історико-культурної спадщини, пробудженню почуття національної свідомості, поваги та любові до своєї Батьківщини.

 

 


«Донеччино моя, життя мого любов!» - ці слова Володимира Сосюри знайомі кожному з нас. Промисловий регіон, заводи, шахти і терикони, вугілля і сіль, синява моря і річок, золото ланів, безкраї степи і рукотворні ліси... Цікава та багатогранна історія нашого краю.

       З давніх-давен наш край був відомий як шлях «із варягів у греки», по-різному іменували його і давні історики, і сучасні літописці: Скіфією, Сарматією, Хазарією, Кіммерійською, Половецькою, Золотоординською і Ногайською землею, на якій свого часу жили таври, готи, гуни, алани, угорці, болгари… І, нарешті, цей дивний край називали Диким полем.

     Саме тут, на широких степових розгонах, від Азовського моря до Сіверського Дінця, від річки Самари і до Дону, впродовж багатьох віків точились битви наших предків з загарбниками. І, саме тут, відбулись трагічні події, які описані в одній з найвідоміших пам'яток давньоруської літератури - «Слово о полку Ігоревім». А вже в XIV-XVIII ст. наш край (знов таки ж степ, море, Савур-могила) згадується в думах, піснях, легендах і переказах…

    Костиря І.С. Думи про Донбас (Текст): в 2-х ч./ И.С.Костиря. - Донецк: ООО «Новый світ», 2012, -450с.

      Ця книга відомого українського письменника ХХ століття складається із двoх частин – ’’Дума про Дике поле» і «Дума про Донецький кряж», в  яких яскраво і образно розповідається про далеке минуле Донбасу, його заповідну природу та підземні скарби, про першопоселенців та першовідкривачів, хто обживав колишні дикі степи і освоював корисні копалини.

  Для  учні 4-х класів проведено краєзнавчі читання "Натхненне слово про рідний край". Діти познайомились з легендами про наш Донецький край та висловили слова любові до своєї рідної землі.

 

 

Екологічна освіта важливий інструмент сталого розвитку

Становлення випереджаючої освіти для сталого розвитку потребує нової педагогічної культури та мислення, нових педагогічних моделей, нового педагогічного змісту. Сучасна школа покликана забезпечити досягнення таких освітніх результатів, які б відповідали цілям розвитку особистості й сучасним вимогам суспільства. Найголовнішими серед них є формування усталених моделей поведінки людини, зміна її ціннісних пріоритетів у бік соціально-відповідальних, екологічно та гуманістичноорієнтованих форм взаємодії із природним та соціальним оточенням.

   На початку жовтня в НВК №1 традиційно розпочався Місячник шкільних бібліотек. Головна мета цьогорічного Місячника - привернення уваги до екологічних проблем і активізація роботи бібліотеки з екологічної просвіти підростаючого покоління.

1 жовтня для учнів 1 - 4 класів організовано виставку-панораму "Віконце в природу", діти ознайомилися з заповідними місцями України.

5 жовтня проведено смайл-опитування  серед учнів 1 - 11 класів "Довкілля і я"

6 жовтня  для учнів 1 - 11 класів оформлено виставку -заклик  "Землянам - чисту планету" та проведено екологічну гру "Ми - друзі природи" для учнів 3-А класу. Діти обговорювали правила поводження в природі, розглядали  різні ситуації, які трапляються,  грали в екологічну гру "Земна куля".

 

 

План

проведення Місячника шкільних бібліотек

з теми «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів»

з 01. 10. – 30.10. 2020 року

з/п

Дата

Назва заходу

Клас

Відповідальні

1

1.10

Книжкова виставка-панорама «Віконце в природу»»

1 – 4 кл.

Ляшенко Л.П.

2

5.10

Смайл-опитування «Довкілля і я»

1 – 11 кл.

Ляшенко Л.П

3

6.10

Виставка-заклик «Землянам – чисту планету»

1 – 11 кл.

Ляшенко Л.П

4

12.10

Фотовернісаж  «У світі дивовижної природи

1 – 11 кл.

Ляшенко Л.П

5

Протягом місяця

Нон-стоп: цикл заходів екологічної тематики протягом дня на перервах між уроками:

5.1 Буккросинг «Передай книжку другу»

5.2 Екологічний паркан

5.3  Інноваційна виставка-контраст «Світ очима еколога»

5.4 Демонстрація екологічних відеороликів

1 -11 кл.

Ляшенко Л.П

6

6.10; 12.10

Екологічна година «Ми друзі природи»

3, 2  кл.

Ляшенко Л.П

7

8.10

Екологічний бумеранг «За нас ніхто планету не врятує»

4-А, 4-Б кл.

Ляшенко Л.П.,

кл. керівники

8

1.10 – 19.10

Конкурс малюнків

«Природа очима дітей»

«Земля радіє від краси»

 

1-4 кл.

5-7 кл.

Ляшенко Л.П.,

кл. керівники

Броваренко О.В.

9

12.10

Виставка-експозиція «Природа очима художника»

1 – 11 кл.

Ляшенко Л.П

10

13.10

Екологічний брейн-ринг «Ми самі розумні»

5 -7кл.

Ляшенко Л.П.,

кл. керівники

11

15.10

Інтерактивний плакат «І всі вони творіння природи»

5 – 8 кл.

Ляшенко Л.П

12

Протягом місяця

Екологічна акція «Одна пальчикова батарейка забруднює природу на півстоліття»

1 – 11 кл.

Линник Н.В., заступник директора з НВР

Ляшенко Л.П.

 

13

15.10

День бібліотворчості. Майстер-клас «Декор з дисків»

1-4 кл.

Ляшенко Л.П

14

16.10

Підготовка відеопрезентації «Природні заповідники рідного краю. Добропільщина»

1 – 11 кл.

Ляшенко Л.П

15

7.10

Підготовка й розповсюдження тематичних рекомендаційних списків:

«Торкнись краси природи серцем: природа у поезії»

«І всі вони створіння природи»

1 – 11 кл.

Ляшенко Л.П

16

Протягом місяця

Розміщення на сайті бібліотеки матеріалів з теми  Місячника

 

Ляшенко Л.П

 

 


    Шкільна бібліотека – осередок культурно-пізнавального поступу дитини. В умовах Нової української школи шкільна бібліотека повинна допомагати самостійному розкриттю, пізнанню, всевираженню дитини. Бібліотека – осередок щирого спілкування з книгою. Вся діяльність шкільної бібліотеки підпорядкована створенню сприятливого простору для розвитку читацькиї компетентностей та уподобань дітей.

     На початку жовтня в НВК №1 традиційно розпочався Місячник шкільних бібліотек. Книжковий джампінг  «На старт! Увага! Місячник шкільних бібліотек!» дав старт Місячнику. З перших днів  шкільна бібліотека  перетворилась на територію дозвілля: «Граємося, розважаємося» - діти грають в настільні ігри, рухові ігри. 03. 10. та 07.10 учні 2-х класів завітали на голосні читання на бібліолавочці «Читає дитина – процвітає  країна». Діти слухали казки В.Сухомлинського та грали в рухові ігри.

    07.10. старшокласники провели смайл-опитування: «Якої бібліотеки потребують  читачи?», «Чи є майбутнє у книжок та бібліотек?», «Якою ви бачите сучасну шкільну бібліотеку?». Протягом 07.10 – 18.10 тривав конкурс малюнків «Сучасна шкільна бібліотека очима дітей».

   З задоволенням  учні оставили свої записи на бібліотечній стіні-графіті «Планета книжкова». Було запропоновано написати на стікерах цитату з улюбленої книги, або назву книги, яка подобається.

   Для любителів читати оголошено фотокрос «Моє хобі – читання». Для всіх бажаючих на перервах проводиться літературне орієнтування «Прочитай місто». Діти знайомляться з літературою, яка є  в бібліотеці.

   10 жовтня  учні 4-х  класів позмагались в інтелектуаьному батлі «Кольори казок», 15 жовтня  для учнів початкових класів пройшов День бібліотворчості «Читаємо. Малюємо. Граємо»  - цей День продовжився 16, 18 жовтня. 17 жовтня учні 3-А класу відвідали бібліокафе «Казкова смакота», зробили селфи з улюбленою книгою та зробили записи на бібліотечній стіні-графіті. До вподоби дітям і «Книжковий джем», який вони з задоволенням «куштують» кожну перерву, особливо малеча 2 – 4 класів. З учнями 10-А классу проведено філософську дискусію «Чи є у бібліотек і книжок майбутнє».

   Зацікавити учнів книгою, читанням, виховувати бажання поповнювати свої знання, розвивати    пізнавальні й творчі здібності, уяву й фантазію – ось мета  спілкування з дітьми.

 

         Місячник триває…