22 січня – День Соборності України

День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

Йому передувало підписання (22 січня 1918 р.) Четвертого універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західно-Українську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918 року. Процес об’єднання України завершився 22 січня 1919 року. 

Акт Злуки був глибоко детермінований історично і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу. Він став могутнім виявом волі українців до етнічної й територіальної єдності, свідченням їхнього самоусвідомлення, важливою віхою процесу становлення політичної нації. Ідея соборності українських земель набула державного статусу, в наступні десятиліття залишалась об’єднуючим чинником і чи не єдиним спільним положенням програмних цілей усіх течій національно-визвольного руху. Акт Соборності надав завершеної форми самостійній українській державі, сприяв подоланню залишків ідей федералізму в ментальності національної політичної еліти.

 

 

29 вересня - 75 роковини трагедії Бабиного Яру

Трагедія Бабиного Яру – найтяжчий злочин проти людства

 

 Масові вбивства євреїв Києва у Бабиному Яру, що розпочалися 29 вересня 1941 року, є однією з найжахливіших сторінок історії Голокосту. Голокост («Катастрофа», «Шоа») - переслідування та масове знищення осіб єврейської та ромської національності на території Німеччини, її союзників та окупованих ними землях під час Другої світової війни (у широкому розумінні - протягом 1933 - 1945 рр.). За загальними оцінками внаслідок  геноциду єврейського народу за часи Другої світової війни загинуло до 6 мільйонів осіб. Наймасштабнішою акцією в історії Голокосту стали масові вбивства євреїв у Бабиному Яру Києва. Тільки за два дні – 29-30 вересня 1941 року нацистами було знищено біля 34 тисяч осіб.

Історія Голокосту є невід’ємною складовою частиною історії Європи та України. У Стокгольмській Декларації 2000 року говориться: «Катастрофа фундаментально переглянула основи цивілізації, її безпрецедентний характер завжди буде мати всезагальне значення». Стокгольмський Форум прийняв рішення рекомендувати вивчення історії Голокосту в країнах Ради Європи, яке підтримала Україна. Ознайомлення дітей та учнівської молоді Донеччини з історією Голокосту та однією з її найважливіших подій – масовим знищенням євреїв Києва у Бабиному Яру -  дає можливість згадати як про трагедію війни, криваві наслідки міжнаціональної ворожнечі, так і про героїзм народів Європи та України у спротиві нацистським окупантам, про приклади взаємодопомоги, духовного подвигу заради рятування життя людей.

 

 

 

20 лютого -  річниця Революції Гідності та увічнення пам'яті героїв небесної Сотні

 

 На виконання  Указу Президента України від 09 листопада 2015 р.  № 633/ 2015 «Про відзначення у 2015 році Дня Гідності та Свободи»,  відповідно до листа Глави Адміністрації Президента України від 12 листопада 2015 року № 02-01/4421, листа Донецького обласного ІППО від 26.01.2016 № 32/17      листа департаменту освіти і науки облдержадміністрації № 32/17 від 26.01. 2016 р.  та з метою гідного відзначення річниці Революції гідності, віддання належної шани громадянському подвигу, вшанування патріотизму  і мужності людей,    які виступили на   захист демократичних цінностей, відстояли національні інтереси і європейський вибір нашої держави      протягом  січня – лютого 2016 року  в нашому навчальному закладі було проведено низку заходів: книжкова виставка "Герої не вмирають", зустріч з бійцями АТО «Небесна Сотня: історія

 безстрашних»,  година спілкування за книгою «Героям Слава!»  «Український відлік».

 

 

27 січня - День вшанування  пам’яті  Героїв Крут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

НАЦІОНАЛЬНО - ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ

Постанова Верховної Ради України

Про вшанування героїв АТО та вдосконалення національно-патріотичного виховання дітей та молоді : від 12.05.2015 р. № 373-VIII 

Міністерства освіти і науки України

Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Запорізької обласної державної адміністрації:

Про впровадження Заходів щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді : наказ ДОН ЗОДА (Департаменту культури, туризму, національностей та релігій, Управління молоді, фізичної культури та спорту) від 13.07.2015 № 0402/172/323 

Методичні матеріали Українського інституту національної пам’яті

Національні свята і пам’ятні дати у системі патріотичного виховання дітей та учнівської молоді

22 січня День Соборності України 
29 січня День пам’яті героїв Крут 
8 травня День пам’яті та примирення 
9 травня День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День Перемоги) 
28 червня День Конституції України 
23 серпня День Державного прапора 
24 серпня День Незалежності України 
14 жовтня День захисника України 
28 жовтня День визволення України від фашистських загарбників 
21 листопада День Гідності та Свободи 
6 грудня День Збройних сил України 

Музеї