Рідний край! Для нас, ти найкраще місце на землі. Недаремно в народі мовиться: «Там земля мила, де мати народила». Не можна ніколи забувати найріднішого, найтеплішого батьківського дому, рідного поля, парку, міста. Тут найкраще душі і серцю.

    До вашої уваги краєзнавча подорож "Історія роду - історія нашого народу"

https://sway.office.com/IpvNvRjuc1HpeTmB?ref=Link


Вивчай і знай

 

свій рідний край


Народні ремесла є невід’ємною частиною культури та побуту традиційного українського суспільства. З одного боку вони пов’язані із господарством та освоєнням природних ресурсів, а з іншого – є частиною духовної культури народу, оскільки відображають творчість та знання народу. Ремесло, тобто дрібне виробництво ручним способом, слугувало для задоволення особистих побутових потреб, на замовлення чи продаж. Географічне розташування України, її природні багатства сприяли розвитку великої кількості ремесел та художніх промислів.

   13 жовтня 2021 року відкрилась виставка-вернісаж робіт декоративно-прикладного мистецтва майстринь Добропільщини.


Степи Донеччини, Добропільські степи... Вічні і легендарні. Сиві свідки тисячоліть.  Які тільки вітри історії не проносились над її просторами...

   Познайомитись з історією Донеччини, Добропільщини можна прочитав літературу з книжкової виставки "Мій край, моя історія жива"


ВІДКРИЙ ДЛЯ СЕБЕ РІДНИЙ КРАЙ.

 

МОЯ ДОНЕЧЧИНА

Донеччино! Ти у моєму серці:

І пахощів ковилових степів,

Й високі сіро-сині терикони,

І у діброві соловейка спів.

В моєму серці помістилось море,

Лани пшениці,багатства землі,

  Нічні троянди,стрункі осокори

Й безмовні свідки –баби кам яні .

В моєму серці рідний край квітує…

  (Є.Моцецка)

     Батьківщина, Вітчизна. ... В значенні цих слів є близькі для кожної людини образи: мати і батько, батьки, ті, хто дають життя. Виховання почуття патріотизму у школярів - процес складний і тривалий. Любов до близьких людей, до школи, до рідного міста і рідної країни відіграють величезну роль в становленні особистості дитини.

  Любов до Батьківщини, до рідного краю – це найсвітліші і найвищі почуття. Коли така любов є в серці, тоді людина добра, щира, відважна. Ви, діти, маєте у своєму серці це високе почуття любові, а тому зможете зробити все для того, щоб наш край ставав квітучим, сильним і багатим. А для цього потрібно здобувати знання, багато знати, вміти, бо ж вам будувати майбутнє нашого краю. Тож старайтесь вчитися так, щоб вами пишалася Донеччина.

Шановні учні!

Запрошую Вас прийняти участь у веб-квесті  «Відкрий для себе рідний край. Моя Донеччина!»

Термін проведення

 4 жовтня  2021 року – 25 жовтня 2021 року

Сподіваємось, що участь у нашому квесті і виконання завдань не буде для вас складним і надасть максимум задоволення. Пропонуємо подорож рідним краєм – Донеччиною.

    На вас чекають цікаві завдання та нові можливості інтернет-технологій, з якими ви познайомитеся під час подорожі.

  

“ ... Донбасе! Де ж знайти пензля,
Щоб намалювати твоє величезне життя, -
Рідна ти моя країно.”

Л. Скрипник

На початку жовтня в НВК №1 традиційно розпочався Місячник шкільних бібліотек - 2021. Головна мета цьогорічного Місячника - сприяння поглибленню пізнавального інтересу учнів до рідного  краю як складової України, виховання у них поваги і шанобливого ставлення до історико-культурної спадщини, пробудженню почуття національної свідомості, поваги та любові до своєї Батьківщини.

 

 


«Донеччино моя, життя мого любов!» - ці слова Володимира Сосюри знайомі кожному з нас. Промисловий регіон, заводи, шахти і терикони, вугілля і сіль, синява моря і річок, золото ланів, безкраї степи і рукотворні ліси... Цікава та багатогранна історія нашого краю.

       З давніх-давен наш край був відомий як шлях «із варягів у греки», по-різному іменували його і давні історики, і сучасні літописці: Скіфією, Сарматією, Хазарією, Кіммерійською, Половецькою, Золотоординською і Ногайською землею, на якій свого часу жили таври, готи, гуни, алани, угорці, болгари… І, нарешті, цей дивний край називали Диким полем.

     Саме тут, на широких степових розгонах, від Азовського моря до Сіверського Дінця, від річки Самари і до Дону, впродовж багатьох віків точились битви наших предків з загарбниками. І, саме тут, відбулись трагічні події, які описані в одній з найвідоміших пам'яток давньоруської літератури - «Слово о полку Ігоревім». А вже в XIV-XVIII ст. наш край (знов таки ж степ, море, Савур-могила) згадується в думах, піснях, легендах і переказах…

    Костиря І.С. Думи про Донбас (Текст): в 2-х ч./ И.С.Костиря. - Донецк: ООО «Новый світ», 2012, -450с.

      Ця книга відомого українського письменника ХХ століття складається із двoх частин – ’’Дума про Дике поле» і «Дума про Донецький кряж», в  яких яскраво і образно розповідається про далеке минуле Донбасу, його заповідну природу та підземні скарби, про першопоселенців та першовідкривачів, хто обживав колишні дикі степи і освоював корисні копалини.

  Для  учні 4-х класів проведено краєзнавчі читання "Натхненне слово про рідний край". Діти познайомились з легендами про наш Донецький край та висловили слова любові до своєї рідної землі.

 

 

Екологічна освіта важливий інструмент сталого розвитку

Становлення випереджаючої освіти для сталого розвитку потребує нової педагогічної культури та мислення, нових педагогічних моделей, нового педагогічного змісту. Сучасна школа покликана забезпечити досягнення таких освітніх результатів, які б відповідали цілям розвитку особистості й сучасним вимогам суспільства. Найголовнішими серед них є формування усталених моделей поведінки людини, зміна її ціннісних пріоритетів у бік соціально-відповідальних, екологічно та гуманістичноорієнтованих форм взаємодії із природним та соціальним оточенням.

   На початку жовтня в НВК №1 традиційно розпочався Місячник шкільних бібліотек. Головна мета цьогорічного Місячника - привернення уваги до екологічних проблем і активізація роботи бібліотеки з екологічної просвіти підростаючого покоління.

1 жовтня для учнів 1 - 4 класів організовано виставку-панораму "Віконце в природу", діти ознайомилися з заповідними місцями України.

5 жовтня проведено смайл-опитування  серед учнів 1 - 11 класів "Довкілля і я"

6 жовтня  для учнів 1 - 11 класів оформлено виставку -заклик  "Землянам - чисту планету" та проведено екологічну гру "Ми - друзі природи" для учнів 3-А класу. Діти обговорювали правила поводження в природі, розглядали  різні ситуації, які трапляються,  грали в екологічну гру "Земна куля".

 

 

План

проведення Місячника шкільних бібліотек

з теми «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів»

з 01. 10. – 30.10. 2020 року

з/п

Дата

Назва заходу

Клас

Відповідальні

1

1.10

Книжкова виставка-панорама «Віконце в природу»»

1 – 4 кл.

Ляшенко Л.П.

2

5.10

Смайл-опитування «Довкілля і я»

1 – 11 кл.

Ляшенко Л.П

3

6.10

Виставка-заклик «Землянам – чисту планету»

1 – 11 кл.

Ляшенко Л.П

4

12.10

Фотовернісаж  «У світі дивовижної природи

1 – 11 кл.

Ляшенко Л.П

5

Протягом місяця

Нон-стоп: цикл заходів екологічної тематики протягом дня на перервах між уроками:

5.1 Буккросинг «Передай книжку другу»

5.2 Екологічний паркан

5.3  Інноваційна виставка-контраст «Світ очима еколога»

5.4 Демонстрація екологічних відеороликів

1 -11 кл.

Ляшенко Л.П

6

6.10; 12.10

Екологічна година «Ми друзі природи»

3, 2  кл.

Ляшенко Л.П

7

8.10

Екологічний бумеранг «За нас ніхто планету не врятує»

4-А, 4-Б кл.

Ляшенко Л.П.,

кл. керівники

8

1.10 – 19.10

Конкурс малюнків

«Природа очима дітей»

«Земля радіє від краси»

 

1-4 кл.

5-7 кл.

Ляшенко Л.П.,

кл. керівники

Броваренко О.В.

9

12.10

Виставка-експозиція «Природа очима художника»

1 – 11 кл.

Ляшенко Л.П

10

13.10

Екологічний брейн-ринг «Ми самі розумні»

5 -7кл.

Ляшенко Л.П.,

кл. керівники

11

15.10

Інтерактивний плакат «І всі вони творіння природи»

5 – 8 кл.

Ляшенко Л.П

12

Протягом місяця

Екологічна акція «Одна пальчикова батарейка забруднює природу на півстоліття»

1 – 11 кл.

Линник Н.В., заступник директора з НВР

Ляшенко Л.П.

 

13

15.10

День бібліотворчості. Майстер-клас «Декор з дисків»

1-4 кл.

Ляшенко Л.П

14

16.10

Підготовка відеопрезентації «Природні заповідники рідного краю. Добропільщина»

1 – 11 кл.

Ляшенко Л.П

15

7.10

Підготовка й розповсюдження тематичних рекомендаційних списків:

«Торкнись краси природи серцем: природа у поезії»

«І всі вони створіння природи»

1 – 11 кл.

Ляшенко Л.П

16

Протягом місяця

Розміщення на сайті бібліотеки матеріалів з теми  Місячника

 

Ляшенко Л.П

 

 


    Шкільна бібліотека – осередок культурно-пізнавального поступу дитини. В умовах Нової української школи шкільна бібліотека повинна допомагати самостійному розкриттю, пізнанню, всевираженню дитини. Бібліотека – осередок щирого спілкування з книгою. Вся діяльність шкільної бібліотеки підпорядкована створенню сприятливого простору для розвитку читацькиї компетентностей та уподобань дітей.

     На початку жовтня в НВК №1 традиційно розпочався Місячник шкільних бібліотек. Книжковий джампінг  «На старт! Увага! Місячник шкільних бібліотек!» дав старт Місячнику. З перших днів  шкільна бібліотека  перетворилась на територію дозвілля: «Граємося, розважаємося» - діти грають в настільні ігри, рухові ігри. 03. 10. та 07.10 учні 2-х класів завітали на голосні читання на бібліолавочці «Читає дитина – процвітає  країна». Діти слухали казки В.Сухомлинського та грали в рухові ігри.

    07.10. старшокласники провели смайл-опитування: «Якої бібліотеки потребують  читачи?», «Чи є майбутнє у книжок та бібліотек?», «Якою ви бачите сучасну шкільну бібліотеку?». Протягом 07.10 – 18.10 тривав конкурс малюнків «Сучасна шкільна бібліотека очима дітей».

   З задоволенням  учні оставили свої записи на бібліотечній стіні-графіті «Планета книжкова». Було запропоновано написати на стікерах цитату з улюбленої книги, або назву книги, яка подобається.

   Для любителів читати оголошено фотокрос «Моє хобі – читання». Для всіх бажаючих на перервах проводиться літературне орієнтування «Прочитай місто». Діти знайомляться з літературою, яка є  в бібліотеці.

   10 жовтня  учні 4-х  класів позмагались в інтелектуаьному батлі «Кольори казок», 15 жовтня  для учнів початкових класів пройшов День бібліотворчості «Читаємо. Малюємо. Граємо»  - цей День продовжився 16, 18 жовтня. 17 жовтня учні 3-А класу відвідали бібліокафе «Казкова смакота», зробили селфи з улюбленою книгою та зробили записи на бібліотечній стіні-графіті. До вподоби дітям і «Книжковий джем», який вони з задоволенням «куштують» кожну перерву, особливо малеча 2 – 4 класів. З учнями 10-А классу проведено філософську дискусію «Чи є у бібліотек і книжок майбутнє».

   Зацікавити учнів книгою, читанням, виховувати бажання поповнювати свої знання, розвивати    пізнавальні й творчі здібності, уяву й фантазію – ось мета  спілкування з дітьми.

 

         Місячник триває…