ЗНАЙОМИЙ З ДИТИНСТВА

30 листопада  - 185 років від дня народження Марка Твена, американського письменника, журналіста, громадського діяча. Його творчість охоплює безліч жанрів - гумор, сатира, філософська фантастика, публіцистика. Навряд чи в Європі знайдеться багато людей, які ніколи не чули про цього чудового письменника. До речі, на його прикладі можна перевірити справедливість мудрості "Талановита людина талановита у всьому". Марк Твен дійсно був геніальним письменником, але він був також популяризатором ідей науки і техніки. Ще за життя Твен став для всього світу найвідомішим з американців, багато відомішим американського президента. Туристи приїздили в Америку дивитися Ніагарський водоспад і письменника Марка Твена... Одна з газет назвала його "другою пам'яткою Америки". Після цього Твен став так підписувати свої листи. Листи йшли до нього з усіх куточків землі. Майже завжди на них була одна і та ж адреса: "Америка, Марку Твену". І вони легко знаходили свого адресата. Знаходять свого читача и книжки знаменитого письменника.. Багато хто вважає "Пригоди Гекльберрі Фінна" кращим літературним твором, коли-небудь створеним в США. Також дуже популярні "Пригоди Тома Сойєра", "Янки з Коннектікуту при дворі короля Артура" і збірка реальних історій "Життя на Міссісіпі. ". Марк Твен був знаменитий не тільки своїми творами, але також і висловами, які запам'ятали або записали його сучасники, передаючи з покоління в покоління.


Чудова наша мова – міцне моє коріння,

А як же я без нього могла б на світі жить?!

Тоді б мене чекало духовне зубожіння,

Бо мову і Вітчизну не можна розділить

 

 

День української писемності та мови – свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем – це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця. Це свято спрямоване на підтримку рідної мови, її вивчення та розвиток, пропаганду і популяризацію та, водночас, демонстрацію її краси, багатства, літературної довершеності. Адже кожен народ відбувся лише тоді, коли усвідомив себе у слові.


І. Карпенко-Карий - великий обсерватор людського життя

29 вересня - 175 років від дня народження Івана Карповича Карпенка-Карого (1845 - 1907), українського драматурга

"Той дурень, хто дурним іде панам служити,

А більший дурень, той, хто їм дума догодити."Право народів на мир


"Золота письменниця України"

Дара Корній

20 вересня - 50 років від дня народження Дари Корній (1970), української письменниці


Королева детективу

15 вересня - 130 років від дня народження 

Агати Крісті

(1890 - 1976), англійської письменниці
Щороку в день народження відомого данського казкаря Ганса Крістіана Андерсена (1805–1875) відзначається Міжнародний день дитячої книги.

Міжнародний день дитячої книги був заснований у 1967 році згідно з рішенням Міжнародної ради з дитячої книги (International Board on Books for Young People, IBBY). Мета Дня – привернення уваги до дитячої книжки, популяризація читання серед дітей.

 Однією з головних ініціаторок проведення цього свята стала німецька дитяча письменниця, діячка світової дитячої літератури, засновниця IBBY Елла Лепман. Ще на початку 50-х років минулого століття вона пропонувала заснувати «маленьку нобелівську премію» з дитячої літератури – Міжнародну премію імені Ганса Крістіана Андерсена. 

Починаючи з 1956 року, премія присуджується найкращому авторові дитячої книги, а з 1966 року її почали вручати і кращому ілюстраторові. Найвищою і найпочеснішою з трьох премій-нагород вважається Золота медаль з профілем казкаря. Її присуджують найвизначнішим майстрам у галузі дитячої книги і вручають на конгресі Міжнародної ради з дитячої книги (IBBY). 


Книги-ювіляри 2020


Письменники-ювіляри 2020 року


21.03 2020 року - 65 років 

Лесі Вороніної

(1955), української дитячої письменниці.

Письменниця, перекладачка та радіоведуча. Народилася в Києві 1955 року. Тут її можна зустріти й сьогодні, адже пані Леся напрочуд енергійна й бере участь у різноманітних літературних проектах, а щочетверга її програма звучить із радіоприймачів на «Радіо Культура». Вигадувати свої фантастично-пригодницькі історії та «лякачки» почала ще в дитячому садочку, завдяки чому легко здобувала прихильність серед однолітків і викликала невдоволення вихователів. У школі зацікавилася українським фольклором, співала в хорі, а також захопилася східними двобоями та йогою, тож не дивно, що її герої частенько мають чорний пояс карате й володіють внутрішнім спокоєм і силою не гірше, ніж сам Брюс Лі. Нині Леся Воронина має іще одне серйозне захоплення – подорожі. Раніше мандрувала автостопом Україною, на байдарках Польщею, тепер літає до Бразилії та інших далеких країн по враження й нових героїв для своїх історій.

Жінка незвичайної долі

Ліна Василівна Костенко (1930 р.)

19 березня  - 90 років від дня народження

Л. Костенко є видатною постаттю українського культурного життя.

 


Нестайко Всеволод Зіновійович

(1930 - 2014)

"Нема нічого кращого в житті за дружбу"

30 січня - 90 років від дня народження

Дівчина з легенди

Маруся Чурай (1625 - 1653)

    25 січня  -  395 років від дня народження