24 листопада - 195 років від дня народження

Карло Коллоді

ФАНТАЗЕРКА НА  ІМ'Я    АСТРІД

Сьогодні згадуємо Астрід Ліндгрен, яка народилася 14 листопада 1907 року, у Швеції. Герої її казок популярні вже майже століття. І дорослі і малі залюбки читають оповідання про неймовірні пригоди та витівки кумедних, ні на кого не схожих героїв. ЇЇ книги перекладені більш ніж 85 мовами та видані більше ніж у 100 країнах. На сьогодні вона найбільш відома своїми персонажами «Карлсон, який живе на даху» та «Пеппі Довгапанчоха».

 

Чудова наша мова міцне моє коріння,

    А як же я без нього могла б на світі жить?!

    Тоді б мене чекало духовне зубожіння,

 

    Бо мову і Вітчизну не можна розділить!

У листопаді 1997 року був виданий указ Президента України «Про день української писемності та мови» на честь вшанування памяті Преподобного Нестора-Літописця.

Найвизначнішою працею Нестора-Літописця є «Повість временних літ» - літописне зведення, складене у Києві на початку ХІІ століття, в якому йде оповідь про заснування Києва, про діяльність князів, про боротьбу із зовнішніми ворогами, про народні повстання у Київській Русі.

 

І незлого себе віддаю

 

Вінграновський Микола Степанович 

(07.11.1936 - 26.05.2004)- 

до 85 -ти річчя від дня народження

українського письменника-шістдесятника, режисера, актора, сценариста і поета

 Крути - наша слава,

наша  істория

...юнаки у пам'ять ідуть...

Ідуть сміливо в сніжній круговерті

За свою волю, землю, майбуття,

Ідуть в обійми жадібної смерті, 

Несуть в долонях вогники життя

29 січня - День пам'яті Героїв Крут

Битва під Крутами - одна з визначних сторінок України, яку ми маємо пам'ятати.

Понад Крутами - вічність у сурми сурмить

       Крути. Січень 1918 року: док., матеріали, дослідження, кіносценарій / іст.-культурол. т-во "Герої Крут", упоряд. Я.Гаврилюк. - К.: Вид. центр "Просвіта", 2008. - 840с.:іл.
        До книги увійшли невідомі і маловідомі документи, матеріали, свідчення, спогади учасників бою під Крутами 29 січня 1918 року. Зміст архівних матеріалів підсилюють статті і виступи С.Єфремова, Д.Дорошенка, М.Грушевського, Є.Маланюка та інших видатних особистостей доби Української революції 1917-1921рр.
 
     Героїка трагедії Крут / Упоряд. В.І.Сергійчук. - К.: Україна, 2008. - 464с.
               У спогадах учасників бою під Крутами, що відбувся 29 січня 1918 року, роздумах сучасників поетичним і публіцистичним словом на тлі для нас трагічних суспільно-політичних воєнних подій осмислюється героїка подвигу юнаків України в ім'я своєї Вітчизни.
     Крути: Збірка у пам'ять героїв Крут / Упоряд. Зінкевич О., Зінкевич Н. - К.: Смолоскип, 2008. - 422с.
       До збірки "Крути", виданої "Смолоскипом" до 90-річчя бою, увійшли найрізноманітніші матеріали. Це й історичні матеріали та статті, в яких розкривається хід та причини трагедії, і художні твори, але насамперед - публіцистика різних часів. Найцінніша частина книги - спогади нечисленних учасників бою, яким вдолося вижити.
         

Сходження на Голгофу слави

27 січня відзначається 130 років від дня народження видатного поета Павла Григоровича Тичини - 1891-1967) поета-символіста   Поета світового масштабу;  дивного мрійника з очима дитини і розумом філософа;  хліборобського (селянського) Орфея;  барда Центральної Ради.

Тичину важко уложити в рамки одного якогось напрямку чи навіть школи. Він з тих, що самі творять школи, i з цього погляду він самотній, стоїть ізольовано, понад напрямами, віддаючи данину поетичну всім їм – од реалізму до футуризму (“червоно-си–зеле дугасто”), одинцем верстаючи свою творчу путь. Це привілей небагатьох – такий широкий мати діапазон… Поет, мабуть, світового масштабу, Тичина формою глибоко національний, бо зумів у своїй творчості використати все багате попередніх поколінь надбання. Він наче випив увесь чар народної мови і вміє орудувати нею з великим смаком і майстерністю… Дивний мрійник з очима дитини і розумом філософа”  ( Історик вітчизняної літератури Сергій Єфремов  про поета)


27 січня - Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

27 січня у різних країнах світу вшановують пам'ять жертв Голокосту. Українці згадують загиблих в Бабиному Яру. Це страшне і нелюдське явище, яке відбувалось в період 1933 - 1945-х років, що призвело до умисного винищення однієї тритини євреїв, а також незліченої кількості представників інших нацменшин, породжене ненавістю і фанатизмом і принизливими забобонами, які панували тоді в фашистській  Німеччині - НЕ ПОВИННО ПОВТОРИТИСЯ.


Вітаємо із 70-річним ювілеєм
 сучасну українську письменницю 
Оксану Іванівну Думанську!!!
Оксана Думанська - надзвичайно світла, життєрадісна, зичлива людина, яка пише дотепні, розумні, цікаві книжки. Оксана Думанська - авторка понад 15 книг для дорослих і дітей. Першу свою книжку "Ексклюзив" письменниця видала у 50 років. Книга відразу привернула увагу читачів, стала літературною сенсацією. "Я випадкова письменниця", - каже про себе пані Оксана. Старт виявився легким. А потім її наче затягнуло у процес книготворення. "Час - це коли я працюю, перекладаю. Відпочинок - коли пишу те, що відклалося у голові". (Оксана Думанська)
Цікаво спілкується пані Оксана у творах з найменшими читачами. Оксана Іванівна вміє писати, граючись, зацікавлюючи дітей реально-вигаданими історіями, героями-тваринами, що вміють розмовляти поетичною мовою.
Віртуальна книжкова виставка
"Оповідки від Оксани Думанської"

22 січня – День Соборності України

День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

До вашої уваги пропоную гру "День Соборності України"


13 січня  140 років 
від дня народження 
Антона Львовича Лотоцького
(1881-1949)

Джек Лондон - людина - легенда

 

Джек Лондон - популярний автор пригодницьких оповідань і романів. 12 січня виповнюється 145 років від дня народження письменника. За неповних 20 років літературної діяльності він створив 20 романов, 3 п'єси і понад 200 оповідань. Тематика творів письменника не менш різноманітна, ніж його життя. Він досконало володів літературною формою і був однаково сильний у всіх прозових жанрах. Простота і ємність викладу, динамічність дії, природність діалогу завжди були сильними сторонами його обдарування. В літературі автор залишився перш за все неперевершеним королем розповіді, які мають захоплюючий сюжет та легко читаютьсяОзнайомитись з творами ювіляра запрошуємо до онлайн-огляду.