Сучасні технології візуалізації інформації

7 червня 2018 року згідно з планом Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся семінар-практикум за темою «Інноваційні форми роботи бібліотеки: сучасні технології візуалізації інформації», метою якого було набуття практичних навичок щодо використання технологій візуалізації інформації в роботі шкільних бібліотек.

У семінарі брали участь працівники кафедри історії, суспільно-гуманітарних дисциплін та методики їх викладання ДоноблІППО, методисти з бібліотечних фондів, керівники МО бібліотекарів і бібліотекарі закладів освіти Донеччини.

Зі словами вітання до учасників звернулася Ольга Олександрівна Скібіна, завідувач інформаційно-бібліотечного відділу (ІБВ)  та надихнула присутніх на творчу, продуктивну працю впродовж семінару.

У травні стартував обласний огляд-конкурс веб-сайтів бібліотек закладів освіти. Ганна Миколаївна Ткаченко, методист інформаційно-бібліотечного відділу, ознайомила учасників семінару із різними типами сайтів, їх структурою, етапами та конструкторами створення, функціональними можливостями та дизайном.

Практичну частину семінару розпочала Олена Іванівна Головіна, методист відділу української мови та літератури. Підкресливши важливість візуальної інформації для сучасних дітей, Олена Іванівна представила надзвичайно цікаві, корисні, доступні Інтернет-ресурси. Як створювати колажі в різних програмах? Як підготувати інтерактивні цифрові публікації? Як завантажити публікацію PDF файлів на сайт? На ці та інші питання слухачі отримали вичерпні відповіді.

«Калейдоскоп сервісів для ефективної роботи шкільної бібліотеки» презентувала Олена Борисівна Філіппенко, завідувач бібліотечного інформаційного центру Білозерської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №18 Добропільської міської ради. Бібліотекар поділилася досвідом роботи в малопоширеному сервісі для інтерактивних плакатів Genially, продемонструвала власну інтерактивну карту в StoryMap JS, сервіс для створення анімованого відео Biteable, інфографіку Easel.iy, що використовує для популяризації книги та читання.

Секретами свого успіху та досвідом упровадження 3-D книги як інноваційного інструмента вирішення професійних завдань ділилась Анжеліка Костянтинівна Ломако, завідувач бібліотеки Лиманського НВК «Гімназія - ЗОШ І ступеня», лауреат Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека – 2017» у номінації «Шкільна бібліотека – інформаційний центр навчального закладу».

Тетяна Георгіївна Ковальова, методист інформаційно-бібліотечного відділу, проаналізувала участь бібліотекарів і методистів міст, районів і ОТГ області в конкурсі інтерактивних плакатів «Віртуальна подорож країнами Європи». Акцентовано увагу як на недоліках конкурсних робіт, так і на перевагах кращих інтерактивних плакатів.

Завершальним етапом семінару стала інтерактивна вправа «Створюємо власний сайт». П’ять команд розробили та презентували п’ять різних бібліотечних сайтів.

«Технології – це всього лише інструмент», зазначив Білл Гейтс, інструмент, що спонукає нас до творчості!

 

 Краєзнавча робота шкільної бібліотеки – важливий засіб патріотичного виховання школярів

    19 квітня 2018 року у Білозерській  ЗОШ І-ііі ст.№13 було проведено семінар шкільних бібліотекарів за темою «Краєзнавча робота шкільної бібліотеки – важливий засіб патріотичного виховання школярів».
  Метою  семінару було  ознайомлення  учасників семінару з досвідом роботи шкільного бібліотекаря Білозерської ЗОШ І-ІІІ ст. №13  Лягуша Т.В. з краєзнавства, національно-патріотичного виховання учнів,  сприяння шанобливому ставленню до культурних традицій рідного краю та формуванню навичок виховання толерантної,  всебічно- розвиненої особистості  на принципах патріотичного відродження.

 

У рамках семінару бібліотекарі  прослухали доповідь зі слайд-презентацією бібліотекаря білозерської  ЗОШ і-ііі ст.№13 Лягуша т.в. «Краєзнавча робота шкільної бібліотеки – важливий засіб патріотичного виховання школярів», передивилися фото-відео експозицію «Система роботи Білозерської ЗОШ І-ІІІ ст. №13 з національно-патріотичного виховання учнів», ознайомилися з історією виникнення, розвитку та досягненнями Білозерської  поетичної літературної студії «Відродження» та відвідали дружківський історико- художній музей як один  з осередків краєзнавства та культурного життя рідного краю.

 

https://www.youtube.com/watch?v=7_j85TWQ3ME 

  

Download
Краєзнавча робота шкільної бібліотеки (п
Adobe Acrobat Document 550.3 KB

Професійна компетентність бібліотекаря як запорука функціонування шкільної бібліотеки

10.01.2018 року  відбулося засідання МО шкільних бібліотекарів з теми"Професійна компетентність бібліотекаря як запорука функціонування шкільної бібліотеки". 

Мета:  безперервне вдосконалення рівня професійної майстерності бібліотекарів, їх компетентності в галузі бібліотечної справи; створювати позитивний імідж шкільної бібліотеки.

Завдання:

 

  • визначити складові професійної компетентності бібліотекаря та технології підвищення їх рівня;
  • визначити найбільш важливі якості для успішної роботи шкільних бібліотекарів;
  • сприяти підвищенню якості функціонування шкільних бібліотек міста шляхом використання інноваційних технологій;
  • здійснити обмін досвідом щодо вдосконалення діяльності шкільних бібліотек.

На засіданні розглянуто ключові компетентності бібліотекаря : інформаційна, естетична, загальнокультурна , особистісна, психологічна,   самоосвітня . Проведено практичні завдання, які мали допомогти учасникам семінару пізнати свої власні компетентності та інтереси.

 

 

 

Download
ПРАКТИЧНЕ ЗАВДАННЯ.pdf
Adobe Acrobat Document 312.1 KB